Gaziantep Yükseliş Koleji - Anadolu Lisesi

Anadolu Lisesi

Disiplin anlayışımızın temelini öğrencilerimizin iç disiplinlerini geliştirme anlayışı oluşturur.

Davranış eğitimi, yabancı dil eğitimi, TYT/AYT başarısı ve kariyer planlamada doğru hedefler koyma lisemizden mezun olacak gençlerimiz için olmazsa olmazlar arasında sayabileceklerimizdir.

Eğitim kadrosu olarak hepimiz; çocuklarımıza kendilerini farklı alanlarda yetiştirmeleri gerektiğini bunun da ana dili doğru ve etkili kullanabilmenin yanı sıra yabancı dile hatta birden fazla yabancı dile ağırlık verilerek daha zengin bir kültür birikimi oluşturularak mümkün olduğunu aşılamaktayız.

Bu amaçla 9.Sınıf öğrencilerimize ders programı içerisinde haftada 6 saat İngilizce dersi ayrılmıştır. Bütün sınıflarımızda ise buna ek olarak haftada 2 saatlik bir program çerçevesinde Almanca dersleri ilave edilmiştir.

4 yıllık lise eğitimi içerisinde çeşitli sosyal etkinliklere öğrencilerimizin katılımıyla okulumuz öğrencilerinin yeni görüşler kazanacaklarını umuyoruz.

Kılık kıyafet kurallarının titizlikle uygulanmasında tek amacımız nerede nasıl giyinileceğini bilen bireyler yetiştirmektir.

Rehberlik çalışmaları kişisel rehberlik, eğitsel rehberlik, mesleki rehberlik, tercih danışmanlığı ve veli rehberliği alanlarında yürütülmektedir.

Değişik aile yapılarından farklı alışkanlıklardan gelen öğrencilerimiz okulumuzda demokratik, çağdaş bir anlayışla ortak bir kültüre dayalı olarak yetiştirilirler. Öğrencilerimizin başarılı olabilmeleri için ders çalışma düzenleri ve sosyal etkinlikleri, sağlık hizmetleri, beslenmeleri ve boş zamanlarını değerlendirmeleri onların gelişme çağında oldukları düşünülerek düzenlenmiştir.

Etüt saatlerindeki çalışmaların yanı sıra ihtiyaç duyulduğunda öğrencilere uzman öğretmenler eşliğinde çalışma saatleri düzenlemekle ve başarısız oldukları derslerden kurslar açılmaktadır.

Danışman öğretmenlik sistemi ile çalışmaktadır. Bu sisteme göre bir danışman öğretmene en fazla 20 öğrencinin düşmesi suretiyle danışman öğretmen, sorumluluğundaki öğrencilerle yakından ilgilenerek onların Akademik başarı, sosyal ilişkiler, gelecek ile ilgili seçimler gibi? bir öğretmenin desteğine ihtiyaç duydukların alanlarda onlara destek olmaktadır.

TYT/AYT çalışmaları ÖSYM standartlarında hazırlanan deneme sınavları ile yapılır. 9. Sınıf öğrencilerine 2 Türkiye geneli, 5 normal olmak üzere toplam 7 deneme sınavı; 10. Sınıf öğrencilerine 2 Türkiye geneli ve 6 normal olmak üzere toplam 8 deneme sınavı; 11. Sınıf öğrencilerine 2 Türkiye geneli ve 6 normal olmak üzere toplam 8 deneme sınavı; 12. Sınıf öğrencilerine (lise son sınıf) 4 Türkiye geneli ve 8 normal olmak üzere toplam 12 deneme sınavı uygulanır. Sınavlar sonucunda öğrencilerin eksik olduğu konular saptanarak geri dönüşüm çalışmaları yapılır.

Haftalık ders saati sayısı 40 saat olarak ayarlanmıştır. Alan seçimi sonrası alan derslerine daha fazla yer verilmiş böylece öğrencilerimizin seçtikleri alanda eksik noktaları kalmaması için uğraşılar artırılmıştır.

TYT/AYT deki başarı, iyi bir hazırlık sürecinin yanı sıra sınavların teknik ve içerik olarak çok iyi analiz edilmesine de bağlıdır. Bu doğrultuda öğrencilerimiz ve velilerimize bireysel ve toplu danışmanlık hizmetleri konusunda çok önemli görevler düşmekte olup, bunlar öğrenci, okul, veli üçgeninde çözümlenmektedir.

Eğitim Birimlerimiz

NEDEN BİZ ?

Eğitim Kadromuz

Kurumumuzda çalışan uzman personel ekibimizin tamamı en az lisans ve master düzeyindedir. Deneyimli ve dinamik ekimizle uzun süredir birlikte çalışmaktayız.

Değerler

Derslerin ötesinde öğrencilerine dürüstlüğe değer vermeyi, demokratik özgürlüğün sorumluluk bilincine bağlı olduğunu ve sorumluluğun diğer bireylerin hak ve özgürlüklerine saygı duymakla başlayacağını öğretmeyi hedeflemektedir.

Eğitim Kalitemiz

Kurumumuzda bilinen eğitim yöntem ve tekniklerinin yanında etkinliğini test etmiş olduğumuz güncel, destekleyici eğitim, yöntem ve teknikleri de kullanılmaktadır.

Eğitim Hizmetlerimiz

Kurumumuzda eğitim hizmetleri çocuklarımız için kalıcı ve eğlenceli bir sürece dönüştüren zengin materyal ve oyuncak setleriyle sunulmaktadır.

Hijyenik Sınıflar

Sınıflarımız covide karşı dezenvekte edilmiş ve gerekli önlemler alınmıştır.

Ulaşım Olanakları

Merkezimiz Ankara'nın her bölgesinden kolaylıkla ulaşılabilir bir konumdadır.

Kayıt Formu

Galerimiz

COVİD-19 ÖNLEMLERİMİZ

icon1
Dezenfekte Öğrenciler

Giriş ve çıkışlarda öğrencilerin elleri dezenfekte edilir.

icon1
Maskesiz Girilemez

Okulumuzda maskesiz gezilmesi kesinlikle yasaktır.

icon1
Temas Yok

Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz arasında temas olmayacaktır.

icon1
Virüsten Korunacağız

Aldığımız önlemler kapsamında virüs riskini minimalize ediyoruz.

Gözünüz Yükselişte Olsun

Yükseliş Kolejleri