Gaziantep Yükseliş Koleji - İlkokul

İlkokul

İlkokul, eğitim sisteminin temel taşıdır. Bu eğitim kademesinde bireylere toplum içinde diğer üyelerle uyum içinde yaşamalarını ve yaşamlarının daha iyi bir biçimde sürdürmeleri için gerekli olan temel bilgi ve beceriler kazandırılır.

Eğitimin ilk devresini oluşturan ilkokullarda çocuklara; çağdaş bir yaşam için gerekli olan okuma yazma, okuduğunu anlama, Türkçe'yi doğru kullanma; temel matematik işlemlerine dayalı problemleri çözme gibi beceriler ile toplumsal yaşam kuralları öğretilir.

Bilgiye erişebilmenin, bilgiyi kullanabilmenin ve küreselleşen dünyada rekabet edebilmenin temel dayanağı olarak görülen yabancı dil (İngilizce) yeterliliğinin kazanılmasında sistemli bir yabancı dil öğretiminin önemine inanmaktayız. Bu nedenle yabancı dil dersleri 2 İngilizce öğretmeni, 1 yabancı İngilizce öğretmeni olmak üzere bir sınıfta 3 öğretmen tarafından, Oxford İngilizce kitapları okutularak işlenmektedir. 2. 3. ve 4. Sınıf öğrencilerimizin sosyal, sportif, kültürel gelişmelerini izlemek ve desteklemek amacıyla cumartesi günleri ücretsiz hafta sonu kursları yapılmaktadır. Hafta sonu kurslarında okulumuzda (Sanko Park buz pateni, binicilik klübü, Tenis klübü ücretli) drama, satranç, halkoyunları, karakalem, gitar, piyano, org, resim, takı ve tasarım gibi sosyal etkinlik dersleri uygulanmaktadır.

Vizyonumuz olan Atatürk ilke ve inkılâplarını önde tutarak, aktif öğrenci, paylaşımcı, farklı, düşünceye saygılı, demokratik yaşamın gereklerini benliğinde yaşayan, ulusal değerlere sahip, bayrağını ve ulusunu seven, geleceğe güvenle bakan öğrenciler yetiştirmek en büyük dileğimiz ve görevimizdir.

Eğitim Birimlerimiz

NEDEN BİZ ?

Eğitim Kadromuz

Kurumumuzda çalışan uzman personel ekibimizin tamamı en az lisans ve master düzeyindedir. Deneyimli ve dinamik ekimizle uzun süredir birlikte çalışmaktayız.

Değerler

Derslerin ötesinde öğrencilerine dürüstlüğe değer vermeyi, demokratik özgürlüğün sorumluluk bilincine bağlı olduğunu ve sorumluluğun diğer bireylerin hak ve özgürlüklerine saygı duymakla başlayacağını öğretmeyi hedeflemektedir.

Eğitim Kalitemiz

Kurumumuzda bilinen eğitim yöntem ve tekniklerinin yanında etkinliğini test etmiş olduğumuz güncel, destekleyici eğitim, yöntem ve teknikleri de kullanılmaktadır.

Eğitim Hizmetlerimiz

Kurumumuzda eğitim hizmetleri çocuklarımız için kalıcı ve eğlenceli bir sürece dönüştüren zengin materyal ve oyuncak setleriyle sunulmaktadır.

Hijyenik Sınıflar

Sınıflarımız covide karşı dezenvekte edilmiş ve gerekli önlemler alınmıştır.

Ulaşım Olanakları

Merkezimiz Ankara'nın her bölgesinden kolaylıkla ulaşılabilir bir konumdadır.

Kayıt Formu

Galerimiz

COVİD-19 ÖNLEMLERİMİZ

icon1
Dezenfekte Öğrenciler

Giriş ve çıkışlarda öğrencilerin elleri dezenfekte edilir.

icon1
Maskesiz Girilemez

Okulumuzda maskesiz gezilmesi kesinlikle yasaktır.

icon1
Temas Yok

Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz arasında temas olmayacaktır.

icon1
Virüsten Korunacağız

Aldığımız önlemler kapsamında virüs riskini minimalize ediyoruz.

Gözünüz Yükselişte Olsun

Yükseliş Kolejleri